Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE

18.12.17 Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

Peaminister Jüri Ratas peab vastama arupärimisele, milles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon uurib kvoodipagulaste vastuvõtmise kohta.

Ratas peab selgitama, miks valitsus andnud Euroopa Komisjonile nõusoleku võtta 2018. ja 2019. aastal vabatahtlikult vastu 80 immigranti, kui kvoodipagulaste vastuvõtmise lepingu tähtaeg on möödas, teatas EKRE pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile.

Saadik Jaak Madisoni sõnul soovib fraktsioon peaministrilt selgitust, miks tahab valitsus antud 80 immigranti arvata nende 550 inimese sekka, keda lubati vastu võtta kahe aasta jooksul alates 2015. aasta septembrist.

“See leping kehtis kaks aastat ning on praeguseks kehtetu. Eesti riigil pole mingit vajadust ega põhjust võtta vastu uusi moslemi-immigrante. Valitsus võlgneb oma rahvale selgituse, miks allutakse Euroopa Komisjoni survele,” ütles Madison.

Tema sõnul on EKRE fraktsioon seisukohal, et mõistlikum on abistada sõjapõgenikke kriisikolletes ja põgenikelaagrites ning mitte tuua neid võõrasse riiki ja kultuuri, kus kohaneda suudavad vähesed.

“Samuti leiab meie fraktsioon, et Eesti peaks olema solidaarne Ungari, Tšehhi ja Poolaga, kes ei ole Euroopa Komisjoni kohustusliku kvoodisüsteemiga nõus,” ütles Madison.

Rohkem infot

Jaak Madison, EKRE fraktsioon, ELAKi aseesimees

mobiil 58-171-349

Tagasiside