Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis päris EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme peaminister Jüri Rataselt aru selle kohta, kuidas on valitsus reageerinud küüditatute mälestuseks loodud küünaldekujundi laialipeksmisele vene noorukite poolt Vabaduse väljakul, ja Ratase vastus on Keskerakonna poliitikat väärt, sest piltlikult võis selle kokku võtta kahte sõnasse: ei kuidagi.

“Ma arvan, et mitte kellelgi ei ole õigust nii valusal hetkel, mis kindlasti on meie rahvale märtsiküüditamine, mingisuguseid vandaaliakte seal korraldada,” oli peaministri vastuse esimene pool, mis jäi ka kogu tema vastuse ainsaks taunivaks reageeringuks, ja siis järgnes: “Ma arvan, et see tähendab seda, kui oluline on selline tugev ühtehoidev ühiskond, mis mõistab erinevaid pooli, erinevaid liikmeid, kui oluline on ühiskonna sidusus. Ma arvan, meie eesmärk peab olema ühiskond, kus me ei püstita müüre, vaid me soovime ehitada ja ehitame sildasid.”

See vastus tõi kaasa Martin Helme vihase reageeringu: “Ma pean ausalt tunnistama, et ma tegelikult ei saanud aru, millest te rääkisite. Minu meelest ei näita see tugevust, kui me probleemide ees silmi sulgeme. Minu meelest see käitumine, mida me seal nägime, ei näita Eesti ühiskonna sidusust, vaid vastupidi, on pilguheit Eesti ühiskonna sügavasse lõhesse.” EKRE saadik tuletas lisaks taustana meelde ka seda, et Vene kodanikud Eestis toetasid valimistel Putinit tugevamalt kui Venemaa venelased.

Peaminister lõhet ühiskonnas ei näe, vaid peab vandaalitsemist üksikjuhtumiks: “Ma tõesti arvan, et selliste üksikute näidete pinnalt ehitada taas üles vastandumist – andke andeks, aga ma arvan, et Eesti ühiskond nii rikas ei ole.” Ratas pidas oma trumbiks ka uuringut, mille kohaselt olevat Eesti venelaste seas vähenenud vastasseis NATO-le.

Rohkem infot,

Martin Helme, EKRE fraktsiooni esimees

mobiil 53-3000-02

Tagasiside