Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases 11.11 riigikogu infotunnis uuris Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme Jevgeni Ossinovski käest viimase isa Oleg Ossinovski mõjust Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale:

“Paari nädala eest liikus meedias lugu, millest selgus, et teie isale kuuluva ettevõtte kaitseks astus välja teie erakonnakaaslane, tollal ministriks olnud Urve Palo, püüdes ära rääkida suurt trahvi, sellele ettevõttele määratud trahvi Leedus. Enam-vähem samal ajal tegi teie isa erakonnale 40 000 euro suuruse annetuse. Väärib märkimist, et samas kvartalis sai kogu erakond kokku 51 000 eurot, nii et see 40 000 oli märkimisväärne osa. Nüüd iga mõtlev inimene esitab küsimuse, milline on see loogiline seos minister Palo tegevuse ja teie isa annetuse vahel ja kui palju teie olete sellega seotud, sest korruptsioon poliitikas on tõsine asi. Me sooviksime teada, kuidas need asjad teie erakonnas siis käivad.”

Jevgeni Ossinovski vastas: “Mis puudutab seda meedias levinud lugu, siis nii nagu asjaosalised on mitu korda ka kinnitanud, nii tollane ettevõtlusminister Urve Palo kui ka majandusministeerium on seda kinnitanud, et mingisugust erikohtlemist olnud ei ole. Igapäevaselt kõik Eesti Valitsuse liikmed, aga eeskätt majandusminister, ettevõtlusminister, välisminister ja ka vastavates ministeeriumides töötavad ametnikud ja diplomaadid teevad kõik endast oleva, et aidata Eesti ettevõtteid välismaal, kui neil selleks võimalusi on. See on täiesti normaalne igapäevane praktika. Minule teadaolevalt selle konkreetse kirja puhul selle kirjutamise palve tuli Eesti suursaadikult Leedus. Nii et tegemist on täiesti tavapärase normaalse kaubandusdiplomaatia protsessiga. Mis puudutab teie võimalikke viiteid Oleg Ossinovski mõjule Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poliitikale, siis seda mõju ei ole. Aga seda kimbatust ma mõistan. Tõepoolest, maailmas on mitmeid näiteid, on ka Eestis neid näiteid, kus isa ja poja poliitiline tegevus on tihedalt põimunud, näiteks siis, kui mõlemad üheaegselt poliitikas kaasa löövad. Ma ei oska küll kommenteerida, aga võimalik, et sellistel puhkudel tõesti isa avaldab poja poliitilisele tegevusele olulist mõju. Aga nagu ma ütlesin, ma seda täpsemalt kommenteerida ei oska, sest mina ei ole selles olukorras kahjuks kunagi olnud. Nii et lühidalt öeldes on minu isa mõju SDE poliitikale mõõtmatult väiksem kui teie isa Mart Helme mõju EKRE poliitikale.”

Tagasiside