Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EKRE esimees Mart Helme päris 25.10.17 riigikogu infotunnis peaminister Jüri Rataselt aru Euroopa Komisjoni laual oleva Dublini regulatsiooni ja kvoodipagulaste keskse sundümberjaotamise mehhanismi kohta.

Helme küsis, kas valitsusel on kava Läti eeskuju järgida ning Brüsselile teatada, et meie võimekus ei luba vastu võtta enamat pagulaste hulka.

Peaminister Ratas rääkis küsimusele vastates temale omaselt aia asemel aiaaugust, mainides, et Eesti ei ole mingisuguseid kvoote suurendanud ja vastav arutelu tuleb kabinetiistungil arutlusele alles novembris või detsembris.

Mart Helme leiab, et taoline hämamine on kohatu. “Vastav eelnõu on Euroopa Komisjonis arutelu all juba pikemat aega ja just praegu on viimane aeg avaldada riikide selget seisukohta antud küsimuses, sest kvootidest keeldujaid on ähvardatud ka sanktsioonidega,” ütles Helme.

“Teatavasti on ka meie lõunanaaber Läti teatanud Euroopa Komisjonile, et Läti rohkem kvoodipagulasi vastu ei võta kui need, kes on juba eelnevalt kokku lepitud. Pagulaste vastuvõtmise vastu on ka Visegradi riigid ja Austria.”

Rohkem infot,

EKRE fraktsiooni liige, Mart Helme

mobiil 528 – 2588

Tagasiside