Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hääletas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu paraku esimesel lugemisel menetlusest välja. Kooseluseaduse tühistamise eelnõu menetlusest välja lükkamise poolt hääletas 47 saadikut, vastu oli 19 ning 20 ei osalenud hääletusel.

Hääletus näitas seega, et kooseluseadust toetavad jätkuvalt üksmeelselt Reformierakonna ja sotside saadikud. Vastu on EKRE ja enamik IRLi liikmeid. Enamik Vabaerakonna ja Keskerakonna saadikud jättis sel korral hääletamata.

EKRE fraktsiooni juhi Martin Helme sõnul ei lepi EKRE asjaoluga, et kooseluseaduse tühistamise eelnõu teisipäeval esimesel lugemisel riigikogu menetlusest välja hääletati, ning kindlasti saab selle üle taas hääletada veel enne järgmisi valimisi.

“Kooseluseadus on kohutavalt halb seadus, see, kuidas see vastu võeti, on poliitilise protsessi vägistamine, see mõnitab õigusriigi kõiki põhimõtteid,” rääkis Helme teisipäeval riigikogus.

Eelnõu oli pandud esmalt riigikogu 12. oktoobri istungi päevakorda teise punktina, kuid kuna Keskerakonna algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu Ida-Virumaa tulevikuperspektiividest võttis istungil kogu aja, lükkus kooseluseaduse tühistamise eelnõu järgmisele istungile.

Rohkem infot 

EKRE fraktsiooni esimees

Martin Helme mobiil 533-00002

Tagasiside