Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE

17. mai 2017

Konservatiivne Rahvaerakond teeb ettepaneku hääletada Rail Balticu eelnõu menetlusest välja

Konservatiivne Rahvaerakond esitab täna Riigikogule ettepaneku hääletada Rail Balticu ratifitseerimise eelnõu esimesel lugemisel menetlusest välja.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on Rail Baltic praegusel kujul Eestit nii majanduslikult kui ka looduslikult laostav projekt, mida valitsus üritab rahvale maha müüa valega.

„Rail Balticu kahjulikkusele on tähelepanu juhtinud enamik Eesti juhtivad asjatundjaid majanduse, transpordi, logistika ja keskkonnakaitse alal. Paraku on valitsuse ja teiste kõrgepalgaliste projektiosaliste ahnus võtta vastu ühekordne Brüsseli raha nii suur, et selle nimel ollakse valmis ohtu seadma Eesti riigi tulevik. Meie võitleme sellise kahjurluse vastu lõpuni,“ ütles Helme.

„Vastuseis meie väljahääletamise ettepanekule näitab juba täna ära need saadikud, kes kavatsevad mõne nädala pärast eelnõu teisel lugemisel hääletada Rail Balticu poolt. Neid nimesid hakkame me Eesti rahvale valimistel meelde tuletama.“

Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu esimene lugemine Riigikogu suures saalis on kavas tänase istungi 15. päevakorrapunktina.

Lisainfo:

Martin Helme
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees
Tel 533 00002

Tagasiside