Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni delegatsioon kohtus täna Poola suursaatkonnas Poola Vabariigi suursaadiku Dr. Robert Filipczakiga.

Delegatsiooni kuulusid EKRE fraktsiooni juht Martin Helme, aseesimees Henn Põlluaas, Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison ja fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg.

Arutelu möödus soojas ja sõbralikus õhkkonnas. Arutati vastastikku huvipakkuvaid ja aktuaalseid küsimusi.

Konservatiivide fraktsioon andis suursaadikule üle Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna pöördumise, milles sooviti palju jõudu ja südikust Poola rahvale, valitud parlamendile ja valitsusele tema suveräänsuse ning väärikuse kaitsel.

Rahvuskonservatiivid taunisid pöördumises Euroopa Komisjoni ja teisi juhtorganeid, kes on käivitanud mastaapse ja hüsteerilise Poola vastase laimu- ja survestamiskampaania, mis on tegelikult üsna otsene ja räige sekkumine Poola siseasjadesse ning mida ei saa õigustada ühegi Euroliidu lepinguga, kaasa arvatud Lissaboni lepinguga.

“Selline survestamine ja suveräänsuse eiramine liikmesriikide suhtes Euroliidu juhtorganite poolt peab lõppema, kuna on vastuolus Euroopa Liidu aluslepingute- ja toimimismehhanismidega. Kui liikmesriikide vabatahtlikust liidust, tahetakse vägisi teha föderaalriiki nagu seda oli kunagi Nõukogude Liit, siis konservatiivid ei saa sellise poliitikaga nõustuda, ” ütles fraktsioon esimees Martin Helme. “Üks asi on koostöö ja ühised eesmärgid, mida aga ei saa teha liikmesriikide suveräänsusel tallumisega”

Rohkem infot,

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme 533 0002

 

Tagasiside