Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas andis fraktsiooni nimel üle arupärimise peaminister Taavi Rõivasele, mis uuris kas valitsus kavandab vastupidiselt oma kinnitustele ja talle antud volitustele mitte lubada määrata Eestile suuri sundkvoote, tuua 2017. aastaks „vabatahtlikult“ Eestisse 2550 immigranti, mis on enam kui kaks korda rohkem kui Euroopa Komisjon välja on käinud? Mis põhjusel lähtutakse just sellisest numbrist?

Antud asi  tuleb välja informatsioonist, et Siseministeerium on korraldanud rahvusvahelise riigihanke 2050 uussisserändaja koolitamiseks 2017. aasta lõpuks, summas 1 396 000 eurot (https://riigihanked.riik.ee/register/teade/1491973)  ning sõlmis 09.06.2015 vastava lepingu hankekonkursi võitja Expat Relocation Estonia OÜ-ga. Vastavalt kokkuleppele võib koolituste mahtu täiendavalt suurendada veel 500 koolitatava võrra, seega räägitakse hanke raames kokku 2550 immigrandist.

Konservatiivide fraktsiooni tahab teada, et kui vastuvõetavate immigrantide arv on valitsusel otsustatud, siis miks on valitsus eksitanud ja petnud nii avalikkust kui Riigikogu, rääkides viisteist kuni kakskümmend korda väiksemast arvust?

Lisaks päris EKRE fraktsioon, miks on valitsuse poolt tellitud immigratsiooni mõjuanalüüs, kus on esile toodud selle negatiivsed tagajärjed kõikidele eluvaldkondadele, salastatud ja kuulutatud asutusesiseseks kasutamiseks? On ju selge, et kõikidest immigratsiooniga kaasnevatest aspektidest tuleb avalikkust informeerida, mitte esitada kallutatud ja moonutatud infot selle positiivsete külgede kohta. Põlluaas uuris, kas valitsusel on seoses eelpooltoodud avalikkuse ja Riigikogu eksitamise ja petmisega kavas esitada tagasiastumispalve?

Tagasiside