Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EKRE fraktsiooni noorim liige Jaak Madison viibis 4.-6. septembrini 2015 Cambridge’is Euroopa Noorte Konservatiivide konverentsidel. Johtuvalt Konservatiivse Rahvaerakonna kavast liituda Euroopa parteiga AECR-ga (Alliance of European Conservatives and Reformists), kuhu kuuluvad konservatiivide sõprusparteilased Läti Rahvuslikust Ühendusest, Põlissoomlased ja ka Briti Konservatiivid, siis on EKRE arvates mõistlik samm ka luua suhteid nende allorganisatsiooniga ehk European Young Conservatives’ga, mis ühendab AECRi liikmeparteide noorteorganisatsioone.

Antud organisatsioon korraldab järjepidevalt keskmiselt kolm korda aastas suuri seminare erinevate esinejatega, loengutega, “õpitubadega” ning üks sellistest oli Freedom Summit, mis toimus 4-6. septembrini Suurbritannias Cambridges.

Jaak Madisoni sõnul oli koos korralik kvoorum esinejaid, nagu Donal Blaney The Margaret Thatcher Centre’ist, Paul Osborn endine Briti Debatitšempion, Ron Nehring Leadership Institute, USA, Jan Zahradil ACER esimees, jt.
“Peamine aga, mida sai, olid loomulikult tutvused ja kogemused. Eriti hindamisväärsed olid koolitused, kus oma eriala professionaalid andsid nii intervjuu koolitust, mida ma kavatsen samalaadselt ka meie noortekogus korraldada, kui ka möödunud aasta California osariiigi kubernerivalimistel Vabariiklaste esinumbrina kandideerinud Ron Nehringu poolt korraldatud koolitus teemal: kuidas koguda kampaaniaks raha. Kõlab küll lihtsalt, aga samas väga spetsiifiline ja keeruline valdkond, kus arenemisruumi kolossalselt.”

Kokkuvõtteks jagub selle organisatsiooni kohta vaid kiidusõnu ning kahtlemata tuleb EKRE-le kasuks liitumine AECR-ga kui ka Sinise Äratuse edaspidine koostöö European Young Conservatives’ga, arvas Jaak Madison.

Tagasiside