Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liikmed Jaak Madison (EKRE) ja Marianne Mikko (SDE) osalevad vaatlejana Türgi põhiseaduse referendumil.

Madisoni sõnul on 16. aprillil toimuv referendum verstapostiks Euroopa Liidu ja Türgi suhetes.

“Türgis on president Erdoğani eestvedamisel asutud taastama islamistliku riigikorda ning sellistes küsimustes nagu inimõigused, demokraatia ja kurdide enesemääratlemisõigus ollakse selgelt vähikäigul,” ütles Madison pressiteate vahendusel. “Kui referendumil leiab toetust plaan muuta põhiseadust, saab Türgist sisuliselt sultaniriik, kus praegune president Erdoğan omab ainuvõimu.“

ENPA Türgi-raporti koostaja Mikko ütles BNS-ile, et riikide sedusandluse demokraatlikkust hindav Veneetsia komisjon on olnud Türgi referendumiplaani suhtes väga kriitiline ning soovitanud seda edasi lükata, kuni riigis tühistatakse erakorraline seisukord.

Madisoni sõnul võib põhiseaduse referendumi tulemus otsustada selle, kas Türgil on kunagi lootust liituda Euroopa Liiduga või mitte. “Sultaniriigil Euroopa Liidus kohta ei ole,“ märkis Madison.

Rohkem infot,

Jaak Madison, EKRE fraktsioon

mobiil 58-171-349 

Tagasiside