Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Silmakirjalik on rääkida Euroopa solidaarsusest, väärtustest ning aluspõhimõtetest, kui Türgi puhul tahetakse selles küsimuses silm kinni pigistada, ütles Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison 12-14. juunil Haagis toimunud Euroopa Liidu asjade komisjonide konverentsil (COSAC).

„Kui Gruusia ja Ukraina on nõutud tingimused täitnud ja nende puhul viisavabaduse andmisega venitatakse, siis Türgi puhul tahetakse unustada kõik eelnevad tingimused, inimõiguste rikkumised ja anda viisavabadus eritingimustel,” osutas Madison paneeldiskussioonis, kus peateemadeks olid migratsioon ning EL-i ja ning Türgi vaheline leping.

Euroopa Liitu saabunud immigrantide ümberjaotamiskava kommenteerides ütles Madison: „Kui üritatakse jätkuvalt survestada liikmesriike sundkvootidega näiteks Dublini regulatsiooni muutmise läbi, siis pole mõtet imestada, kui Suurbritannia euroliidust välja astub. Migratsioonipoliitika tsentraliseerimise katsed kutsuvad tõenäoliselt ka mitmes teises liikmesriigis esile rahvahääletuse EL-ist lahkumiseks.”

Eesti delegatsioon osales COSAC-il koosseisus Jaak Madison, Kalle Palling, Rein Ratas, Monika Haukanõmm, Juhan Parts ja Marianne Mikko.

Rohkem infot, Jaak Madison mobiil 58-171-349

Tagasiside