Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

PRESSITEADE  22.03.18

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon seadis Riigikogu esimehe valimistel üles Henn Põlluaasa kandidatuuri, kes sai praeguse Riigikogu koosseisu ajal opositsiooni poolt esitatud Riigikogu esimehe kandidaatidest seni parima tulemuse.

97 hääletanud saadikust 35 andsid hääle Põlluaasale, Nestor sai 54 ja 8 valimissedelit loeti rikutuks.

Kuigi Põlluaas tegi väga tubli tulemuse, takistas enamat ühtsuse puudumine opositsioonis. Henn Põlluaasa sõnul häiris teda eeskätt Vabaerakonna suutmatus või tahtmatus konkreetset seisukohta võtta ning opositsiooni ühtsuses ja koostöömeeles EKRE fraktsiooni kandidaati toetada. Põlluaasa tulemus oli märkimisväärselt hea, arvestades et Vabaerakonna kandidaat, Krista Aru, sai eelmistel Riigikogu esimehe valimisel vaid üheksa häält.

Riigikogu esimeheks sai seega taas sotsiaaldemokraat Eiki Nestor. “Eiki Nestor on olnud juba liialt kaua sellel positsioonil ja oleks olnud aeg anda talle võimaluse istuda ka tavalise riigikogulase toolil,” kommenteeris Henn Põlluaas. “Soovin talle edu ja loodan, et valimisteni jäänud aja jooksul kuritarvita ta enda positsiooni Sotsiaaldemokraatliku Erakonna langeva toetuse reanimeerimiseks.”

Esimeseks aseesimeheks valiti tagasi Enn Eesmaa 56 ja teiseks sai uue inimesena Kalle Laanet 30 häälega.

Rohkem infot,

Urmas Espenberg, EKRE fraktsiooni poliitikanõunik

mobiil 58-141-650 (Henn Põlluaasa mobiil 58-541-447

Tagasiside