Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE

8.05.2017

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond taunib viisi, kuidas võimuliit hakkab Riigikogus menetlema järjekordset makse tõstvat kobarmaksuseadust.

“Riigikogu vasakkoalitsioon pani tööle teerulli ning hääletas jõuga menetlusse järjekordse kobarmaksuseaduse, mis tõstab mitut erinevat maksu ja mille juures hämatakse, justkui polekski tegemist kobareelnõuga,” ütles Põlluaas.

Riigikogu võttis esmaspäeval häältega 50 poolt ja 39 vastuhäälega menetlusse maksumuudatuste kobareelnõu, mis kätkeb nii osalusoptsioonide maksustamist, ettevõtete kontsernisisestele laenudele panditulumaksu kehtestamist, pankade tulumaksu avansilisi makseid ja ettevõtluses kasutatavate autode maksustamist.

„Olgem ausad, mitte kellelgi, ka koalitsioonil endal, pole kahtlustki, et tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu on klassikaline kobareelnõu. Nii aastatel 2015 kui ka 2016 said avalikkuses halvimate seaduste häbiposti naelutatud just nimelt kobarmaksuseadused, mida iseloomustati kui halva õigusloome näidetena,“ märkis Põlluaas.

„Nagu toona, nii puudub ka täna igasugune erakorraline vajadus viia seadusi ellu kiirustades ja sidudes kokku terve hulk teineteisega mitteseotud teemasid. Neid peaks käsitlema eraldi ja erinevates riigikogu komisjonides.“

Ehkki Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioon ja valitsus lubasid Põlluaasa sõnul ausat ja läbipaistvat poliitikat, näitab kobareelnõu menetlusse võtmine tema sõnul, et valijate ootusi on petetud ning poliitilise kultuuri paranemist tegelikult ei soovita.

Rohkem infot, 

Henn Põlluaas, EKRE fraktsiooni aseesimees

mob.58-541-447

Tagasiside