Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme ütles, et rõõmustab Keskerakonna juhatuse otsuse üle hakata tõsiselt toetama kooseluseaduse tühistamist.

“On märkimisväärne, et Keskerakonna juht on otsustanud avalikult toetada kooseluseaduse kehtetuks tunnistamist. Peame seda Konservatiivne Rahvaerakonna suureks võiduks, et pärast meie pikaajalist selgitustööd hakkavad ka teised poliitilised jõud mõistma, et kooseluseadus on juriidiline praak ega vii Eesti elu edasi,” rääkis Helme. Tema sõnul loodab EKRE kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu ühe esitajana, et riigikogus hääletavad selle poolt kõik Keskerakonna liikmed ja teisedki erakonnad.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar saatis EKRE-le, Vabaerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juhatustele kirja, milles kutsub neid toetama kooseluseaduse kehtetuks tunnistamist. Savisaar teeb oma kirjas EKRE, Vabaerakonna ning IRL-i juhatustele ettepaneku toetada erakonna juhatuse otsusega “Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seadust”.

“23. novembril 2015. aastal algatasid 12 riigikogu liiget Eesti Keskerakonna fraktsioonist ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist seaduseelnõu “Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seadus”, kirjutab Savisaar.

“Antud eelnõu algatati seoses kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmise takerdumise ning tekkinud halva õigusloome praktikaga, mille tulemuseks võib olla hulganisti kohtulahendeid ning maksumaksja raha tarbetu kulutamine. Eelnõu algatajad on seisukohal, et kui Vabariigi Valitsusel puudub parlamendi toetus kooseluseaduse rakendussätete vastu võtmiseks, on vajalik esimesel võimalusel see seadus tühistada,” märgib Keskerakonna esimees.

IRL-il on riigikogus 14, Vabaerakonnal kaheksa ja EKRE-l seitse kohta, mis koos Keskerakonna 27 mandaadiga annab seaduse tühistamiseks kokku piisava häälteenamuse, kui ka üks-kaks saadikut neist fraktsioonidest peaksid seaduse vastu olema.

Tagasiside