Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Kert Kingo (EKRE) saatis politseiametile, kaitsepolitseile ja prokuratuurile kirja, milles uurib, mida on õiguskaitseorganid teinud kõrgete riigiametnike vaktsineerimisega seotud korruptsioonijuhtumi asjaolude väljaselgitamiseks.

Kert Kingo juhib tähelepanu, et jaanuari viimastel päevadel tulid avalikuks meditsiinikorruptsioonina kvalifitseeruvad tegevused, kus väljaspool vaktsineerimiskava vaktsineeriti haiglajuhtide tuttavaid, haiglate nõukogude liikmeid, Venemaa Narva peakonsul ja sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske.

„Seaduse ees peavad olema kõik võrdsed, ametikohast tulenevat erikohtlemist olla ei tohi. Ilmne on, et eelisvaktsineerimine sai võimalikuks eelnimetatud isikute ametipositsiooni ja sellega kaasneva mõjuvõimu tõttu,“ ütles Kingo.

„Vaktsiinide sahkerdamine oma lähiringi “eliitinimestele” ei erine kuidagi muudest meditsiinikorruptsiooni tegevustest nagu tuttavate seadmine operatsiooni eelisjärjekorda või alusetu erikohtlemine raviteenuste osutamisel. Loodan, et prokuratuur, kaitsepolitseiamet ja politsei näitavad oma tegudega, et meil koheldakse kõiki ühtemoodi.“

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ülesanne on teostada järelevalvet täidesaatva riigivõimu asutuste üle julgeolekuasutuste ja jälitusametkondade tegevusega seonduvates küsimustes.

 

Tagasiside