Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele ja siseminister Kristian Jaanile arupärimise rahumeelsete valitsusvastaste meeleavalduste mahasurumise kohta.

EKRE fraktsiooni saadik Peeter Ernits juhib tähelepanu, et juba teist nädalat toimuvad Toompea lossi ees ja Vabaduse väljakul meeleavaldused valitsuse esitatud nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse eelnõu vastu.
„Meeleavaldused on olnud rahumeelsed ja nende keskseks sõnumiks on olnud vastuseis politseiriigile. Kui seni oli rahval võimalik avaldada oma meelt Riigikogu esisel platsil, siis läinud pühapäevast võttis politsei kasutusele uue taktika, millega piirati Toompeal oluliselt meeleavaldajate liikumisruumi. Inimeste surumine kitsale alale kokku ning suurte politseijõudude, nende seas teleskoopnuiadega märulipolitseinike ja koerte väljatoomine kujutab endas jõhkrat jõudemonstratsiooni,“ ütles Ernits.
„Valitsus on olnud võimul ainult kaks ja pool kuud, tänavaprotestid valitsuse tegevuse vastu on kestnud ainult paar nädalat ja juba kasutatakse võtteid, mis on meile tuttavad Valgevenest. Oma meelsuse väljendamine ja avalike koosolekute pidamine peaks Eestis olema inimeste põhiseaduslik õigus, mis pole keelatud isegi tervishoiualases hädaolukorras.“
EKRE fraktsioon soovib ministritelt selgitust, kas valitsuse hinnangul ohustavad Toompeal toimuvad meeleavaldused Eesti riigi julgeolekut ja miks toodi tänavatele suured politseijõud.
Samuti soovib fraktsioon vastust, kui palju politseinikke ja eriüksuslasi toodi Toompeal ja selle ümbruses tänavatele ja millistele seadustele toetudes sunnib politsei ebaproportsionaalseid jõuvõtteid kasutades inimesi loobuma oma põhiseaduslikust õigusest valitsuse vastu protesti avaldada.

 

Tagasiside