Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon teeb täna ettepaneku hääletada Riigikogu menetlusest välja veekogude kallastel kehtiva ehituskeeluvööndi ligi kümnekordset vähendamist kavandava eelnõu.
Fraktsiooni liige Ruuben Kaalep mainis, et Eesti looduskaitsepoliitikas on vaid vähesed põhimõtted üle aastakümnete säilinud, ilma et neid oleks majandushuvidele ohvriks toodud.

„Veekogude kallastele ehitamise piirangud, kallasradade säilitamine sealse elustiku ja matkajate tarbeks on olnud üks neist. Kui seda muutev seadus vastu võetaks, kaotaksime väga olulise väärtuse, mis eristab Eestit muist Euroopast,“ ütles Kaalep.
„Teisipäevasel Riigikogu istungil käitus eelnõu tutvustanud Heiki Kranich väga madalalt, halvustades neid, kes peavad tähtsaks looduse ja kallasradade kaitset. Paljude Eesti haritlaste ja väärikate kodanikuühenduste arvamust ei pea ta millekski. Kahjuks iseloomustab see meie riiki pikalt valitsenud poliitilise klassi ülbust ning hoolimatust loodusest, kodumaast ja igavikulistest väärtustest.“
Kaalepi sõnul on silmakirjalikkuse tipp on, et samad poliitikud täidavad innukalt Euroopa Liidust saabuvaid rohepöörde-suuniseid, mille tegelik seos looduskaitsega jääb tihti segaseks.

„Selle kõrval vajab Eesti jõulist rahvuskonservatiivset keskkonnapoliitikat, mille südameasjaks oleks metsade, järvede ja ohustatud liikide kaitsmine linnastumise, tarbimisühiskonna ja saamahimu eest. Kui keskkonnavaenulikes eelnõudes on midagi head, siis vahest just need aitavad mobiliseerida eestlasi kodumaa looduse kaitsele.“ 

Tagasiside