Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal pole riigikogu fraktsioonidele laialijagamiseks antava niinimetatud “katuseraha” vastu midagi, kui vaadata seda kui ühte võimalust endale meelepäraseid projekte toetades regionaalpoliitikat teha.

EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul, pole fraktsioonide vahel laialijagatava niinimetatud katuseraha suurus veel teada, kuid ta on teiste fraktsioonide esindajatega sel teemal põgusalt vestelnud. “Leiame, et see on üks väheseid kohti, kus meil on võimalik riigieelarves opositsioonina regionaalpoliitikat arendada ja endale meelepäraseid projekte toetada,” sõnas ta.

Helme lausus, et kui “eelarvemenetlus toimub vähegi mõistlikult, mitte nii, et ainult koalitsioon seda raha jagab, siis me põhimõtteliselt pole vastu”. “See sõltub ka sellest, kui suurtest eraldistest üldse jutt käib ning kui palju sellest antakse koalitsioonile, palju opositsioonile,” lisas Helme.

“Erinevalt parteide rahastamisest ja kuluhüvitistest pole me niinimetatud katuseraha suhtes kriitilised, sest see on ikkagi raha, mis läheb inimestele tagasi ja üldiselt väljaspoole pealinna ehk siis regionaalarengusse” rääkis Helme. EKRE fraktsioon pole oma projekte veel lõplikult reastanud. On otsustatud ideed esmalt kokku koguda ja siis vaatata kuhu raha paigutada, mitte nii, et iga saadik teeb seda oma suva järgi.

Riigikogu niinimetatud katuseraha on riigieelarvest fraktsioonidele jagatav raha, millega saadikud saavad toetada just nende valijatele meelepäraseid objekte või ettevõtmisi.

Tagasiside