Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas tervise- ja tööminister Tanel Kiigele arupärimise kõrgete riigiametnike eelisvaktsineerimise ja riikliku vaktsineerimiskava eiramise kohta.

EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo osutab, et valitsuses välja töötatud Covid-19 vaktsineerimise kava kohaselt tuleb esmajärjekorras vaktsineerimist võimaldada tervishoiutöötajatele, hoolekande asutuste töötajatele ja elanikele, üle 70 aastastele ning teatud haigusi põdevatele inimestele.

„Jaanuarikuu viimastel päevadel tulid aga avalikuks meditsiinikorruptsioonina kvalifitseeruvad juhtumid, kus haiglajuhtide tuttavad, haiglate nõukogude liikmed, Venemaa Narva peakonsul ja sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske said koroonavaktsiini vaktsineerimiskava eirates ja ennast eelisseisundisse seades,“ ütles Kingo.

„Vaktsineerimiskava kohaselt ei kuulu haiglate juhid, haiglate nõukogude liikmed, nende sõbrad-tuttavad, diplomaatilise korpuse töötajad ega Marika Priske esmajärjekorras vaktsiinisaajate hulka. Seega on nimetatud isikute puhul tegemist eelisvaktsineerimisega, mis sai võimalikuks nende isikute ametist ja sellega kaasnevast mõjuvõimust tulenevalt.“

EKRE soovib minister Tanel Kiigelt vastust, millisele alusdokumendile tuginedes toimusid haiglajuhtide tuttavate, haiglate nõukogude liikmete, sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske ja Venemaa Narva peakonsuli eelisjärjekorras vaktsineerimine.
 
„Soovime teada, kelle loal või nõusolekul nimetatud vaktsiinide jagamine toimus ja miks ei järgitud väidetavate „üle jäänud“ vaktsiinidooside puhul vaktsineerimiskavas toodud teist sammu, mis nägi ette vaktsineerimise võimaldamist kõrgema nakkusriskiga eesliinitöötajatele ja elutähtsate teenuste osutajatele,“ ütles Kingo.
 
„Ootame ministrilt vastust, kes ja kuidas vastutab valitsuse poolt kinnitatud vaktsineerimiskava rikkumise eest ning ametipositsiooni ja sellega kaasneva mõjuvõimu kasutamise eest ning kuidas kavatseb ta tegeleda oma haldusalas lokkava meditsiinikorruptsiooniga.“

Tagasiside