Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon saatis Riigikogu juhatusele kirja, milles juhib tähelepanu valitsuserakondade katsele opositsioon parlamentaarsest debatist välja tõrjuda.

Fraktsioon avaldab kirjas nördimust, et Riigikogu tänasel vaktsineerimisteemalisel arutelul ei olnud enamikul opositsioonisaadikutel võimalik esinejatele, sealhulgas minister Tanel Kiigele küsimusi esitada.

„Arutelu tekib siis, kui saavad kõlada erinevad hääled, küsimused, repliigid, seisukohad. Täna Riigikogus said esinejatele küsimusi esitada peamiselt koalitsiooni saadikud. Sõbralikult õlale patsutavate “küsimuste” esitamine erakonnakaaslasest ministrile parlamentaarset diskussiooni ei soosi. Valitsuserakondadel on oma ministritelt info hankimiseks palju muid võimalusi,“ ütles EKRE fraktsiooni saadik Anti Poolamets.  

„Parlamentaarse diskussiooni lämmatamine kriisi ajal ja enesekiituse oreooli loomine ei aita kaasa ka kriisi lahendamisele. Vastupidi, olukorras, kus president on kriisi haripunktis välismaal, peaminister on faktilise eriolukorra alguses karantiinis ja ministrid väldivad kriitilisi küsimusi, jätavad mulje, et kriisi ei juhitagi.“

Poolametsa sõnul on Riigikogu ülesanne näidata paremat juhtimiskultuuri ja vältida diskussiooni kaaperdamist. „On äärmiselt oluline, et sisulises eriolukorras säiliks parlamentaarne kontroll valitsuse tegevuse üle.“

EKRE fraktsioon osutab, et vastavalt Riigikogu kodukorra seadusele määrab Riigikogu juhatus arutelu algatanud komisjoni ettepanekul olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu kestuse, ettekandjad ning küsimuste esitamiseks ja sõnavõttudeks ettenähtud aja.

Fraktsioon palub Riigikogu juhatusel luua tingimused, et järgnevatel suure saali aruteludel kostuks monoloogi asemel dialoog ja küsimusi saaksid esitada kõik Riigikogu saadikud. 

 

9. märts 2021

Tagasiside