Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

PRESSITEADE

8.09.2015

 

EKRE fraktsioon lükkab ümber täna uudisteportaalides esitatud väited, nagu oleks EKRE fraktsiooni liikmed Martin Helme ja Henn Põlluaas levitanud laimujutte seoses väidetava vägistamisjuhtumiga Vao külas. Tegelikult soovisid mõlemad saadikud vastavas küsimuses selgust saada, kuna asja uurimisega polnud keegi tegelenud.  EKRE fraktsiooni liige Henn Põlluaas meenutas, et tema sai info toimunu kohta toona Kanal 2 saatest “Reporter”, mille peale ta tegi 26.augustil järelepärimise siseministrile, kus küsis, kas selline intsident toimus ja kui toimus, siis kas on reageeritud ning kui ei ole, siis miks. “Ma ei ole tänaseni vastust saanud,” lausus ta. Fraktsiooni andmetel, peaks ametlik vastus siseministrilt saabuma homme 9.septembril.

Martin Helme kommenteeris ERR-i uudisteportaalile, et tänane info on uus. “Kuni tänaseni oli ikkagi seis selline, et keegi ei olnud sellega tegelenud. Eks nad on siis nüüd peale seda minu postitust ilmselt võtnud ennast kätte,” lausus ta ja selgitas, et tema tõstatas oma postituses esile probleemi, et asja uurimisega ei tegeletud. “See oli väga teravas kontrastis selle põlengu juhtumiga, kus terve maailm asus selle asjaga tegelema.”

Samas on EKRE fraktsioon sügavalt mures Eesti juhtivpoliitikute sõnavõttude pärast, kes mõistavad hukka need Eesti inimesed, kes pole migratsiooniküsimustes valitsusega ühte meelt. Erilist nördimust tekitab EKRE fraktsiooni liikmetele laupäevases KUKU raadio Keskpäevatunnis kõlanud Indrek Tarandi soovitus: “Mul tekkis jah nisuke mõte, et kui jah kodanik mingis riigis, olgu siis vabas või vähem vabas on tõesti meeleheitel mingi täiesti vale poliitilise suunaga, mida siis see valitsus ja parlament ajavad, siis nõukogude ajal Tšehhoslovakkias pani Jan Palach iseennast protesti märgiks põlema ….Aga kui tõesti keegi soovib praeguse migratsioonikriisi olemasolevate nõrgukeste või tugevamate lahenduste vastu protesteerida, siis MINGU PANGU ENNAST PÕLEMA! Jätku teised rahule!“

Taolised üleskutsed lõhuvad Eesti ühiskonna niigi habrast tasakaalu ja kodurahu.

EKRE fraktsiooni nimel

Info ja meedianõunik

Urmas Espenberg

58-141-650

Tagasiside