Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE

18.12.17

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon pärib majandus- ja taristuminister Kadri Simsonilt aru, miks ei vasta Tallinna-Tartu maantee Kose – Ardu ning Ardu – Võõbu teelõigu projektid ministri kehtestatud normidele.

Riigikogule arupärimise üle andnud Henn Põlluaasa sõnul on Kose-Ardu ning Ardu-Võõbu teelõigud ette nähtud esimese klassi maanteena, kus projektkiiruseks on arvestatud 120 km/h.

“Majandus- ja taristuministri 5. augustil 2015 määrusega vastu võetud „Tee projekteerimise normide“ kohaselt peab vastavate projekteeritud teelõikude ristlõige olema selline, kus iga sõiduraja laius on 3,75 m ning kindlustatud peenra laius 2,5 m,” selgitas Põlluaas.

“Projektides on aga iga sõidurada hoopis 3,50 m ehk 25 cm võrra kitsam kui peaks ning kindlustatud peenra laius 2,0 m ehk 50 cm võrra kitsam kui peaks. Kummagi projekti raames on planeeritud välja ehitamata jätta ka viimane kiht asfaltbetooni.”

Põlluaasa sõnul on tegemist on kehtivate normide rikkumisega, mille tagajärjel kannatab oluliselt valmiva teelõigu kvaliteet, vastupidavus ja liiklusohutus.

“Soovime ministri selgitust, millistel kaalutlustel on maantee kavandamisel tee projekteerimise normidele „vilistatud“ ning ehitatud tee ristlõige oluliselt kitsamana kui see on näiteks eelmisel, Aruvalla–Kose lõigul,” ütles Põlluaas.

Rohkem infot,

Henn Põlluaas, EKRE fraktsiooni aseesimees

mobiil 58-541-447

Tagasiside