Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon peab Reformierakonna algatust asendada Riigikogus rahvuslipud eurolippudega provokatiivseks rünnakuks rahvusriikluse vastu ning kavatseb tänasel Riigikogu istungil hääletada trikolooride Valgesse saalide jätmise poolt.

 

„Me muidugi mõistame, et Reformierakonna võitlus eurolippude eest on ennekõike truudusevanne oma Brüsseli isandatele. Samas on piinlik, et rahvusparlamendis on meil üks seltskond, kes põeb rahvuslikku alaväärsuskompleksi,” ütles EKRE fraktsiooni liige Paul Puustumaa.

 

„Tuletame Reformierakonnale meelde, et veerandsada aastat lehvisid valges saalis ainult Eesti lipud ning eurolipud paigutati Valgesse saali seoses Eesti eesistumisega Euroopa Liidus. Praeguseks on eesistumine lõppenud ja oli igati asjakohane, et Riigikogu esimees Henn Põlluaas lasi tänavu aprillis Riigikogu 100. aastapäeva puhul Valgesse saali EL-i lippude asemele tuua tagasi rahvuslipud.

Puustumaa juhib tähelepanu, et seaduse kohaselt on riigi lipp sinimustvalge.

„Teiste lippude kasutamine on Riigikogus õigustatud kõrgete väliskülaliste visiitide puhul, Euroopa päeval, eurovalimiste päeval või ajal, mil Eesti oli Euroopa eesistujariik. Muul ajal on iseseisval riigil kohane kasutada nii parlamendis kui ka teistes riigiametites trikoloori. EKRE fraktsioon kavatseb hääletada rahvuslippude Valgesse saali jäämise poolt.“

Reformierakond tegi ettepaneku viia pooled Eesti lipud Valgest saalist minema ja tuua nende asemele Euroopa Liidu lipud tänavu 30. aprillil. Riigikogu juhatus otsustas vastava ettepaneku panna hääletusele 12. juuni istungi esimese punktina.

Tagasiside