Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu täiskogul esitas EKRE fraktsioon Uno Kaskpeiti isikus politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eesmärk on vähendada ebavõrdsust politseinike ja kaitseväelaste vahel väljateenitud aastate pensioni saamiseks, mis tekkis seoses politsei ja piirivalve seaduse muutmisega 2010 a.

Kehtiva politsei ja piirivalve seaduse kohaselt tekib politseiametnikul õigus väljateenitud aastate pensionile, kui politseiametnik on olnud teenistuses vähemalt viis aastat järjest vahetult enne pensioniõigusliku vanuse täitumist (55 eluaastat). Eelnõuga tekib politseiametnikel õigus väljateenitud aastate pensionile ka siis, kui politseiametnik on lahkunud politseiteenistusest enne pensioniõigusliku vanuse täitumist, kuid tal on olemas vajalik politseiteenistuse staaž. See säte hakkaks toimima samal alusel nagu oli see piirivalve seaduses enne 01.01.2010.a. ja hetkel kehtivas kaitseväeteenistuse seaduses.

Seadusemuudatuse rakendamine toob kaasa endaga politseiametnike turvatunde  suurenemise ja mõjub positiivselt teenistuses olevate ametnike psüühikale, kellel on jäänud väljateenitud aastate pensionini viis või vähem aastat. Antud seadusemuudatus viib miinimumini võimaliku pahatahtliku politseiametnike karjääri kahjustamise, eriti just nende suhtes, kellel on pensioniea täitumiseni jäänud viis või vähem aastat.  Seaduse rakendamisega ei kaasne kulusid riigieelarvele.

 

Tagasiside