Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EKRE fraktsioon ei toeta piirilepingu ratifitseerimist

EKRE seisukohad uue Eesti -Vene piirilepingu osas on kindlad ega ole muutunud. Konservatiivne Rahvaerakond rõhutab jätkuvalt, et antud piirilepingut ratifitseerida ei tohi. Fraktsiooni saadikud hääletavad piirilepingu vastu ja nõuavad selle denonsseerimist.

Juhul, kui Riigikogu enamus peaks piirilepingu siiski ratifitseerima, peame äärmiselt vajalikuks, et vähemalt viide Tartu rahu kehtivusele ja EV õigusjärgsusele oleks sätestatud ka lepingus, mis on mõlemale poolele siduv ja kohustuslik. Kindlasti peab see printsiip olema selgelt välja toodud kas piirilepingu preambulas või mõnel muul moel. EKRE fraktsioon tunnustab IRL-i muret Tartu rahulepingu kehtivuse ja riigi õigusjärgsuse küsimuses, kuid selgitab, et selle mainimine vaid otsuse eelnõu seletuskirjas kannab deklaratiivset iseloomu ega oma siduvat kohustust.

Uus Eesti -Vene piirileping kahjustab  Eesti huve ning selle järgi puudub vähimgi vajadus, eriti tänapäevases rahvusvahelises olukorras, kus üks lepingupartneritest on annekteerinud võõraid territooriume. EKRE kutsub kõikide erakondade saadikuid hääletama selle ratifitseerimise vastu.

Henn Põlluaas

EKRE fraktsiooni  aseesimees

Mob. 58-541-447

 

Tagasiside