Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval kiitis Riigikogu 63 poolt- ja 13 vastuhäälega heaks välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu, milles vastu hääletanud EKRE saadikud näevad uue immigratsiooniukse avamist ning inimkaubanduse ja prostitutsiooni lihtsustamist.

Enne hääletust sõna võtnud EKRE esimees ja Riigikogu saadik Mart Helme ütles, et sellise seaduse puhul ei käitu riik riigina: “Kui oli selle eelnõu teine lugemine, siis võtsin mina sõna ja päris mitmed teisedki. See eelnõu on nagu Brežnevi pakike. Suures osas võib seda eelnõu toetada, aga mitte selles osas, mis on vabatahtlik ja millest me võtame osa, just nagu see oleks sunniviisiline.

Nagu me tõdesime, avab selline seadus tagaukse illegaalsele immigratsioonile, inimkaubandusele, prostitutsiooniärile ning seda koduabiliste ja niiöelda lapsehoidjate sildi all. Me ei saa niisugust asja kuidagi toetada. Riik peab käituma riigina. Riik peab täpselt teadma, kes riiki siseneb, mis asjaoludel ja kui kauaks siseneb, mida ta siin riigis tegema hakkab, kas ta maksab makse jne. See osa eelnõust on pehmelt öeldes kahtlane, mistõttu me ei pea võimalikuks seda eelnõu toetada.”

EKRE peab seadusemuudatusi järjekordseks sisserändeukseks, sest eelnimetatud koduabilisi ja lapsehoidjaid saaks piiranguteta tööle kutsuda kogu Euroopa Liidust, USA-st, Kanadast ja Jaapanist, kokku miljardi elanikuga ruumist, kuid valitsus soovib neid tuua kolmandatest riikidest, sealhulgas slaavi maadest Ukrainast, Venemaalt ja Valgevenest. Lisaks ei pea need inimesed olema palgaga tasustatud, see võib piirduda taskurahaga. Kõnealused töökohad sobiksid ka Eesti oma inimestele, sealhulgas pensionäridele ja õpilastele.

Rohkem infot 

Mart Helme, EKRE fraktsiooni liige 

mobiil 52-82-588 

Tagasiside