Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon ei toeta valitsusliidu algatusel justiitsministeeriumis valminud eelnõu, millega raskemate väärtegude puhul sõltuks trahvisumma inimese ametlikust sissetulekust.

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et üldises plaanis meie erakond antud plaani ei toeta. “Jutt sotsiaalsest ebaõiglusest on vaid suitsukate, retsidiivset käitumist trahve suurendades ei muuda ja tegelik soov on saada riigieelarvesse raha,” ütles Helme esmaspäeval ERR-ile.  Ta lisas, et trahvide sidumist on erakonnas põgusalt arutatud ja üldiselt ollakse sama meelt.

Helme lisas, et karistuse sidumisel sissetulekuga on ka filosoofiline pool. “Kui piirkiirust ületab üle 40 km/h tunnis vaesem inimene vana autoga, või jõukas inimene uue autoga, siis on nad korda saatnud sama rikkumise,” lausus Helme. Tema sõnul on politseile seadusandja jätnud kaalutlusõiguse ehk diskretsiooni ehk kõigile rikkujatele “ei pea lajatama täie rauaga”, vaid lähtuda saab konkreetsest olukorrast ja varasemast karistusregistrist.

Rohkem infot,

EKRE fraktsiooni esimees, Martin Helme,

mobiil 533-00002

Tagasiside