Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon esitas Riigikogule ettepanekud piirata odava võõrtööjõu sissevoolu Eestisse, jätta valimisõigus kohalikel valimistel ainult kodanikele ning tõsta eesti keele staatust ühiskonnas.

EKRE soovib teha muudatusi välismaalaste seadusesse, et pöörata tagasi Eestisse odava tööjõu sissevool ning peatada Eesti ülikoolide ingliskeelestumine Eesti maksumaksja kulul.

Erakond tahab muuta kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadust, et volikogu valimistel omaksid hääleõigust ainult Eesti ja Euroopa Liidu kodanikud.

Erakond soovib, et kohalike omavalitsuste valimistel kandideerivad isikud oskaksid eesti keelt vastavalt keeleseaduses sätestatud C1 keeletasemele.

Samuti tahab EKRE tõsta keeleseaduse rikkumisega seotud trahvimäärasid, sest praegused sümboolsed trahvid ei ole piisavad, et panna inimesi ja ettevõtteid keeleseadust täitma.

EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul esitati eelnõud Riigikogule lootuses, et ametisse astuv valitsus natukenegi seisaks meie rahva püsimajäämise ja elukvaliteedi eest.

„Uus valitsus alustas oma rahvale valetamisega, plaanides kehtestada makse, millest valimiskampaanias ei räägitud sõnagi. Muu hulgas lubas Kaja Kallas oma telereklaamis sini-must-valge püsimist Pika Hermanni tornis. Reformierakonnal on võimalik meie eelnõusid toetades näidata, et nende jutt sini-must-valge püsimisest ei olnud samasugune alatu vale nagu nende ülejäänud kampaania,“ ütles Helme.

Tagasiside