Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei kavatse Riigikogus anda oma heakskiitu Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioonile ja valitsusele.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul ei ole EKRE-l võimalik toetada valitsust, mis tuleb võimule uurimisorganite koordineeritud operatsiooni tagajärjel.

„Jõuametite manöövri tulemusel kukutati Eesti taasiseseisvusaja parim valitsus, mis tänu rahvuskonservatiivsetele jõududele seisis meie inimeste heaolu ja riigi iseseisvuse kaitsel,“ ütles Helme.

„Asemele on tulemas viimase 30 aasta kõige liberaalsem ja vasakpoolsem koalitsioon Eestis, mis asub ellu viima globalistlikku ja äärmusliberaalset poliitikat ehk lammutama rahvusriiki ja rahvuskehandit. Oleme saanud valitsuse, mille ideoloogia ja suunised tulevad Brüsseli liberaalide partei ALDE peakontorist ja mis saab nüüd oma liikmete – Keskerakonna ja Reformierakonna – kaudu Eestis sisuliselt ainuvõimu.“

Helme sõnul ei ole EKRE-l võimalik toetada valitsust, mis kavatseb Riigikogu menetlusest välja võtta immigratsiooni piiramise eelnõu ning näidata rohelist tuld hea elu otsijatele Aafrika ja slaavi riikidest.

„Samuti ei anna me oma toetust valitsusele, mis kavatseb edasi liikuda homoabielu seadustamisega ja jätkata raha külvamist LGBT+ ja sooneutraalsuse ideoloogiat edendavatele mittetulundusühingutele. Peame eriti ohtlikuks selle ideoloogia jõudmist haridusasutustesse,“ ütles Helme.

„Lahkuva valitsuse majandus- ja eelarvepoliitika võimaldab uuel valitsusel alustada väga soodsast positsioonist. Aga on selge oht, et Reformierakonna taktikepi all mängib Eesti valitsus maha meie edu koroonakriisi ja majanduslangusega võitlemisel. Kui senine valitsus oleks kuulanud Rootsit eeskujuks seadvat ja jõhkraid eelarvekärpeid nõudva Reformierakonna soovitusi, siis oleks meile täna kümneid kordi rohkem surnuid ja ränk majanduslangus koos massilise tööpuudusega.“

Helme sõnul ei saa mööda vaadata sellestki, et võimupöörde tulemusel on Eesti poliitiline kultuur langenud uude madalpunkti. „Kui Keskerakonna valitsus astub tagasi Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud korruptsioonisüüdistuste tõttu ja asub siis mõni päev hiljem moodustama uut valitsust, näitab see, et korruptsioon on valitsuse tasandil heakskiidu saanud. Uue valitsuse ükskõikset suhtumist kuritegevusse näitab ka otsus panna uueks rahandusministriks hämarate rahaasjade poolest tuntud autorollotaja Keit Pentus-Rosimannus,“ ütles Helme.

„Kokkuvõttes, me ei anna oma toetust uuele valitsusele, mis õõnestab rahvusriiklust, kannab agressiivset ja äärmuslikku sooideloogiat, ohustab inimeste majanduslikku heaolu ja vaatab korruptsioonile läbi sõrmede. Mida vähem PortoRollo koalitsioon võimul on, seda parem Eestile. Meie erakond asub tööle, et võimuliidu tehtavat kahju minimeerida ja taastada võimalikult pea rahvuslik valitsus Eestis,“ ütles Helme.

 

Tagasiside