Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele arupärimise, milles juhib tähelepanu vajadusele tõsta elanikkonna kaitset sõjalise agressiooni puhul.

Arupärimise üle andnud Kert Kingo juhtis tähelepanu, et Venemaa on Ukraina vastu agressiooni läbi viinud 2014. aastast.

„Nüüd on Venemaa vallandanud sõja mõõtmetes, mida pole Euroopas nähtud 1945. aastast. Linnade ja külade pommitamine on tekitanud humanitaarkatastroofi. Venemaa president on ähvardanud NATO liikmesriike. Kaitsejõudude valmisoleku kõrval on sama tähtis elanike kaitse sõjalise agressiooni korral. Elanikkonnakaitse on jäänud Eestis suures osas paberile ning Eestis ei ole sõja puhuks korras varjendit isegi põhiseaduslikel institutsioonidel, rääkimata kogu rahva varjenditesse paigutamisest,“ ütles Kingo.

„Eesti vedelkütuse varu hoitakse suures osas välismaal ning mereblokaadi korral ei saa seda Eestisse tuua. Eesti Varude Keskus on oma töö algusjärgus. Riigi toiduvaru suurus on 1400 tonni, millega kaetakse elanikkonna toiduvajadused üksnes kolmeks päevaks. Eesti riigi valmisolekut kriisideks tuleb oluliselt tõsta.“

EKRE fraktsioon soovib peaminister Kaja Kallaselt teada, kuidas toimub elanike hoiatamine sõjaolukorra puhkemisel, millistes Eesti linnades, asulates või alevikes on töökorras õhuhäiresireenid ning kuidas on korraldatud kaitsevahendite, ravimite, toiduainete ja kütuse kiire elanikele toimetamine. 

Tagasiside