Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Yana Toom andis täna sotsiaalminister Helmen Küttile üle arupärimise, milles oodatakse vastuseid MTÜ Laste ja Perede Nõuandekeskuse poolt välja töötatud juhendmaterjali „Lapse heaolu hindamise abivahend lastekaitsetöötajale“ ümber tekkinud probleemsetele küsimustele.

„Sotsiaalministeerium toetas antud käsiraamatu valmimist 25 000 euroga ning kokku sai lepitud, et MTÜ pidi juhendmaterjali trükkima ka vähemalt 200 eksemplaris. Mitmed eksperdid eesotsas professor Aleksander Pulveriga on antud juhendmaterjali teravalt kritiseerinud ning lausa ebaprofessionaalseks pidanud. Trükiseid pole siiani toodetud, pakutakse vaid veebiversiooni. Probleeme antud materjali ümber on kerkinud ääretult palju ning see tundub täiesti kasutuskõlbmatu. Oleks huvitav teada, mida plaanib sotsiaalministeerium antud teemaga edasi teha,“ sõnas Riigikogu liige Yana Toom.

Toom lisas: „Lisaks juhendmaterjali sisulistele ebakõladele esineb endiselt selgusetust Sotsiaalministeeriumi ning MTÜ vahel sõlmitud lepingu tingimuste täitmise, rahastamise, juhendmaterjali sisu ja mahu ning järelevalvemenetluse toimingu osas. Kuidas on võimalik, et materjali valmimist toetatakse suurte summadega, kuid edasine ei huvita kedagi. Suhtumist, “mõisaköis – las lohiseb“, ei tohiks ministeeriumis eksisteerida.“

Antud küsimustega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon sotsiaalminister Helmen Küttile üle ka arupärimise, kus muuhulgas oodatakse vastust järgmistele küsimustele: mis saab väljatöötatud juhendmaterjalist edasi? Milliseid sanktsioone on ministeeriumil kavas MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskuse vastu rakendada?

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside