Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Iga demokraatliku riigi, sealhulgas ka Eesti kohustus on toetada demokraatia arengut igas maailma riigis, sealhulgas ka Valgevenes. Sellele eesmärgile kaasa aitamiseks loodigi Riigikogus saadikuühendus Valgevene demokraatliku arengu kaitseks.

Demokraatlikud ümberkorraldused pole kunagi liiga lihtsad. Abikäe ulatamine nõuab kohapealse olukorra tundmist ja siirast soovi rahvast toetada.

Ühenduse Valgevene demokraatliku arengu kaitseks esimehena leian, et demokraatlikud protsessid saavad ainud sellisel juhul olla pöördumatud, kui need toetuvad võimalikult laiale kandepinnale. Peame olema dialoogis erinevate opositsioonijõududega, kuulama erinevaid arvamusliidreid ja suhtlema loomeliitude esindajatega, et erinevatest mosaiigikildudest panna kokku terviklik pilt.

Kahjuks on Valgevene demokraatia kaitseks loodud saadikuühenduses inimesi, kes eelistavad valgevenelaste abistamisele kasutada loodud ühendust oma isiklike ambitsioonide rahuldamiseks. Ühenduses keskenduti võimuvõitlusele, kuid selle tegevuse edutuse järel on asutud mind ründama avalikkuses.

Pean õigeks mitte täita kellegi tellimust suhelda ainult teatud kitsa osaga Valgevene opositsioonist, kuid paistab, et Marko Mihkelsonile ja tema mõttekaaslastele see ei sobi.

Kuna osa Riigikogu saadikuid on otsustanud lahkuda ühendusest, millega kaob selles poliitiline tasakaal, siis olen otsustanud astuda tagasi ühenduse esimehe ametikohalt.

Valgevene rahvale soovin kindlameelsust demokraatlikul arenguteel, millele püüan ka edaspidi oma tegevusega toeks olla.

Vladimir Velman
Ühenduse Valgevene demokraatliku arengu kaitseks esimees

13. märts 2006

Toomas Raag
KE infojuht
50 99 592

Tagasiside