Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Virumaa ettevõtjad teatavad avalikus kirjas peaminister Andrus Ansipi poole, et Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu seisukohta mitte kiirustada AS Eesti Energia aktsiate börsile viimisega.
 
 „Samuti tunnustame rahandusminister Jürgen Ligi tööd alternatiivsete lahenduste otsimisel Eesti Energia investeeringute programmi rahastamisvõimaluste leidmisel,“ märgivad ettevõtjad kirjas peaministrile.
 
„Me ei saa nõustuda majandusminister Juhan Partsi plaaniga, viia kiirustades kolmandik Eesti Energia aktsiatest börsile. Temapoolsed põhjendused on kohati pinnapealsed ja populistlikud.
Me mõistame Tallinna börsi elavdamise vajadust, kuid Eesti Energia on nii riikliku julgeoleku, elukeskkonna kui ka majanduse jaoks liiga tähtis ettevõte, et teda sel moel riigi mõjuvõimu alt välja viia.
Igal suurtehingul on oma võitjad ja kaotajad. Võitjaid me teame – Tallinna börs, Eesti Energia juhtkond ning esialgsed investorid ja aktsionärid. Kaotajateks on aga nii lähiajal kui ka pikas perspektiivis kogu eesti rahvas ja meie ettevõtluskeskkond. Seda tänu börsi toimimise põhimõttest lähtuvast hinnatõususurvest. Sel moel ootaks meid ees tavalisest kiirem elektri hinna tõus.
Samal ajal on Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive teatanud, et enne 2011. aastat ettevõte lisaraha ei vaja. Milleks siis praegu kiirustada ja võtta julgeolekupoliitilisi riske? Meie seda ei toeta!“
 
Pöördumisele on alla kirjutanud 24 ettevõtjat, teise hulgas Oleg Gross, Einar Vallbaum, Riia Ratnik, Tiit Kolk, Vello Tafenau, Toomas Varek, Vjatseslav  Slök, Alex Avikainen, Lembit Kaljuvee.
Tagasiside