Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, millega soovitakse tuua selgust küsimustele, mis puudutavad tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimisi.

„Märtsi lõpus jõudis avalikkuseni uudis tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimiste lõppemisest tööandjatega. Kuna kokkuleppele ei jõutud, pöörduvad Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole. Soovime ministrilt kuulda, millises seisus on läbirääkimised täna ning kuidas aitab minister omalt poolt kaasa, et läbirääkimiste peatumine ei tooks endaga järjekordset streiki,“ sõnas Eesti Haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev.

Vassiljev jätkas: „Tervishoiutöötajad soovivad näha terviklikku kollektiivlepingut, kuid selle asemel pakutakse neile vaid palganumbreid, kust on välja jäetud kõik punktid, mis käsitlevad töö- ja puhkeaega, öötööd, puhkepäevadel tehtava töö ja ületunnitöö hüvitamist jne. Nende punktide arutelust välja jätmist on arstide liidu esindajad nimetanud lausa solvavaks. Leiame, et minister peab välja ütlema, kuidas tuleks tema hinnangul tervishoiutöötajate poolt läbirääkimistel tehtud ettepanekuid arvesse võtta.“

„Ma usun, et uut meditsiinitöötajate tööseisakut ei soovi meist keegi. Samas ei ole ka mõeldav, et tervishoiutöötajad ilma väärilise palgata meile parimat teenust osutada suudaksid. Jevgeni Ossinovski peab antud küsimusele enam tähelepanu pöörama ning meie esitatud arupärimine annab talle selleks ka suurepärase võimaluse,“ lõpetas Riigikogu keskerakondlasest liige Viktor Vassiljev.

Lisainfo:
Viktor Vassiljev
Tel: +372 55 23 699

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside