Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, millega soovitakse juhtida tähelepanu Eesti tervishoiu rahastamisele. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Viktor Vassiljevi sõnul on Eesti tervishoid krooniliselt alarahastatud ning inimeste tervis ei kuulu valitsuse prioriteetide hulka.

„Tervishoid ei ole Eestis juba pikemat aega prioriteediks olnud ja sellest räägitakse vaid siis, kui mõni suurem probleem saab avalikuks. Kuidas muidu seletada asjaolu, et näiteks 2008. aastal moodustasid tervishoiu kogukulud 6,1 protsenti SKP-st, samas järgmise aasta riigieelarves moodustavad tervishoiu kulud vaid 5,2 protsenti. Eesti on jätkuvalt nende Euroopa riikide hulgas, kes kulutavad oma tervishoiuteenustele kõige vähem rahvuslikust koguproduktist. Meie hinnangul ei ole taoline olukord aktsepteeritav ning me soovime kuulda, mida arvab sellest minister Ossinovski,“ sõnas Haigekassa Nõukogu liige Viktor Vassiljev.

Vassiljev jätkas: „Tänasel päeval on selgelt näha, et tervishoiu valdkond vajab funktsioneerimiseks lisarahastust. Me teame, et Eestis lokkavad pikad ravijärjekorrad. Mida vähem raha aga tervishoidu suunatakse, seda pikemaks lähevad ka järjekorrad. Varsti on meil võimatu üldse arstile pääseda ning inimesed lahendavad oma probleemid – ühte või teist pidi – järjekorra väliselt.“

Lisaks eelpool väljatoodule soovivad arupärijad ministrilt kuulda vastuseid ka küsimustele, mis puudutavad Eesti tervishoiu rahastamise taset võrreldes Euroopa Liidu keskmisega ja meie naaberriikidega ning kuidas plaanib valitsus leida tervishoidu täiendavat rahastust.

Lisainfo:
Viktor Vassiljev
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside