Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Viktor Vassiljevi hinnangul on kaitseväekohustuslaste tervislik seis väga hirmuäratav, sest viimaste numbrite kohaselt vastab kaitseväe nõuetele vaid ligikaudu iga kolmas noormees.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni keskerakondlasest liige Viktor Vassiljev edastas täna kaitseminister Hannes Hansole arupärimise, millega soovitakse saada vastuseid küsimustele, mis puudutavad kaitseväekohustuslaste terviseseisundit.

„2015. aastal hindasid Kaitseressursside Ameti arstliku komisjoni arstid 11 790 kaitseväekohustuslase terviseseisundit. Nõuetele vastas vaid 31,4 protsenti läbivaadatud noortest. Tundub naeruväärne, et tervelt kahe kolmandiku noorte meeste tervis ei lubanud neil teenistuskohustust täitma asuda. Ma ei tea, kas probleem on nõuetes või noormeestes endis, kuid selline seis on väga alarmeeriv ja mõjub Eesti pikaajalisele kaitsevõimele väga hoiatavalt,“ rääkis Viktor Vassiljev.

Rahvasaadiku sõnul muudab olukorra veelgi hullemaks ennetähtaegselt teenistusest vabastatud ajateenijate hulk, keda 2015. aastal oli 685, teenistuse läbis aga mullu 2 652 ajateenijat. „Seega neist, kelle tervis algselt lubas kaitseväekohustust täita, saadeti iga viies enne ajateenistuse lõppu koju. 2013. aastal juba langetati mõnevõrra kaitseväekohustuslaste tervisenõudeid. Seda enam on kummaline, et nii suur hulk noori ei vasta ikka tervisenõuetele.“

„Soovime kaitseministrilt kuulda, millised on need peamised põhjused, miks meie noormehed ei vasta arstliku komisjoni nõuetele ning jäävad teenistuskohustusest kõrvale. Samuti tahame teada, kuidas on olukord viimase viie aastaga muutunud ning millised probleemid on ministri hinnangul suurimad. Oleks huvitav kuulda, milliseid meetmeid on ministeerium olukorra parandamiseks ette võtnud ning mida plaanitakse veel teha. Kui nii edasi läheb, pole meil enam peagi ühtegi kaitseväkke kõlbavat inimest,“ lõpetas Vassiljev.

Lisainfo:
Viktor Vassiljev
Tel: +372 55 236 99

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside