Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Viktor Vassiljevi sõnul valmistab Eesti e-tervise halb olukord tõsist muret. Viis aastat tagasi käivitatud e-tervise süsteemi projekt on osutunud kavandatust kordades kallimaks. Olgugi et raha on kulunud palju, pole siiani põhiprojekte käima saadud.

„Riigikontrolli audit andis üsna alarmeeriva hinnangu meie e-tervise infosüsteemile. E-tervise neljast põhiprojektist on ainsana täismahus käivitunud Haigekassa poolt arendatud digiretsept ning kavatsetud 2,8 miljoni euro asemel on kulutatud umbes 15 miljonit eurot. Tundub, et e-tervise projekti on arendatud sihitult ja suurema sisulise analüüsita,“ sõnas Viktor Vassiljev.

Vassiljev lisas: „E-tervis on neelanud meeletu hulga raha ja mille nimel? Ministeeriumi poolne sekkumatus näitab vaid nende ükskõiksust kogu asja vastu. Mind väga huvitab, kuidas plaanib sotsiaalministeerium korralikult käima saada ka digiloo, digipildi ja digiregistratuuri projektid, mis täna on sisuliselt olematud. Kui projekti arendamine lähiaastatel ei kiirene, võib projekti sisuliselt läbikukkunuks lugeda.“

Antud probleemidega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna sotsiaalminister Taavi Rõivasele üle arupärimise, mille üheks eesmärgiks on e-tervise hetkeolukorra väljaselgitamine ning riigi tulevaste sammude teadasaamine.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
 

Tagasiside