Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kogunenud Riigikogu Keskerakonna, Vabaerakonna, EKRE, IRLi ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonide esimehed Kadri Simson, Andres Herkel, Martin Helme, Andres Anvelt ja Priit Sibul sõnasid ühise kohtumise järel, et valitsusjuhi otsus oma ametipostist kramplikult kinni hoida on ohuks Eesti arengule. Taoline käitumine näitab asjaosaliste hinnangul ilmekalt, et peaminister ei taju, et Reformierakond ei võrdu Eesti riigiga.

„Taavi Rõivase otsus, ametist mitte taanduda ning jääda ootama homset umbusaldust, näitab Reformierakonna arrogantsust ning võimetust teha otsuseid, mis on Eesti huvides. Me kutsume üles peaministrit hiljemalt homseks kella 14-ks ise tagasi astuma. Vastasel korral ootab valitsusjuhti ees viie erakonna ühine umbusalduse avaldamine, mis on pretsedenditu. Eesti on demokraatlik riik ning peaministril on aeg tunnistada, et koalitsioon on lõppenud,“ ütlesid viie fraktsiooni esimehed ühises teadaandes.

Esimehed jätkasid: „Valitsuskoalitsiooni sisuliselt enam ei eksisteeri. Kümne küünega oma positsioonidest kinni hoidev peaminister teeb riigile ainult kahju. Kui me soovime tänast seisakut murda, vajab Eesti uut valitsust ning algust tuleb teha valitsusjuhi taandamisega!“

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside