Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil läbis esimese lugemise Keskerakonna fraktsiooni algatatud seadusmuudatus, mis võimaldaks töövõimetus- ja vanaduspensionäridel, kes hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summat ka oma hammaste raviks.

„Lõpuks ometi oleme suutnud Vabariigi Valitsuse ka lihtinimeste peale mõtlema panna,“ rõõmustas eelnõu algataja Viktor Vassiljev, “On teada, et inimeste tervis algab hammastest ning täna astusime me selge sammu meie rahva tervise parandamise suunas. Eesti tänase hambaravitoetuste süsteemi kohaselt hüvitab riik töövõimetuspensionäridel või üle 63-aastastele vanaduspensionäridel üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255,65 euro ulatuses. Meie eelnõu näeb ette, et antud toetust võiks pensionär lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks. Loodame, et eelnõu ei jää pikalt komisjoni esimehe sahtlisse istuma ning saab peagi ka seaduseks,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Viktor Vassiljev.

Saadiku sõnul on taolisel muudatusel ka väga lihtne põhjendus. Nimelt on tänastel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. See tähendab, et nimetatud vanusegrupi vajadus hambaravi järele on suurem kui vajadus proteeside järele.

„Järgmine samm peab olema üleüldise hambaravihüvitise taastamine. Tänane muudatus on aga samm õiges suunas ja aitab seaduseks saades sadu tuhandeid Eesti pensionäre,“ lõpetas Viktor Vassiljev.

Lisainfo:
Viktor Vassiljev
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside