Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev arvab, et tervishoiutöötajate poolt pakutud kompromiss on mõistlik ja sellega nõustumine oleks patsientide huvides kui selleks kasutataks Haigekassa jaotamata tulemit, mis on 136 miljonit eurot.

Vassiljev hoiatab, et Haigekassa kompenseerib tervishoiutöötajate palgatõusu, nullides tarbijahinnaindeksi tõusu kompenseerimise ning vähendades tervishoiuteenuste hinnatõusu kompenseerimist. „See võib tähendada mõningast ravijärjekordade pikenemist. Samas on Haigekassal ligi 200 miljonit eurot reservi, mis istub konsolideerituna Riigikassas ning lisaks Haigekassas 136 miljonit eelmiste aastate jaotamata tulemit. Neid rahasid ei soovi valitsus puutuda, kuna see näitaks riigieelarvet ebasoodsas valguses.“

„Pevkur kinnitas, et kui palganõude jagamist kahele aastale vastu ei võeta, alustatakse läbirääkimisi nullist – arvan, et selline ultimatiivne väide ei ole mõistlik ega vii kuskile,“ ütles Vassiljev.

„Kui tööseisak jätkub, on tulemust raske prognoosida. Samas on palgaküsimus ainult üks ja mitte peamine tervishoiutöötajate nõudmistest ning sellest, mis puudutab tervishoiu rahastamist ja süsteemi ümber korraldamist, praegu ei räägita,“ lisas Vassiljev.

Tagasiside