Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna sotsiaalministrile Hanno Pevkurile arupärimise abiarsti süsteemi rahastamise kohta.

„Abiarsti süsteemi abil saavad praegused arstitudengid võimalused hakata juba varem oma teadmisi Eesti patsientide ravimisel rakendama,“ rääkis sotsiaalkomisjoni liige Viktor Vassiljev. „Samamoodi loob see kindlasti eeldused ja võimalused, et üha rohkem arste jääks Eestisse ja saaks võimaluse ennast siduda ühe või teise haiglaga juba õpingute perioodil.“

Vassiljevi sõnul on hetkeolukord selline, kus noored arstitudengid käivad Soomes praktikal ja seega seovad end juba tulevikuks hoopis meie naaberriigiga. 

„Selleks, et pakkuda noortele praktikavõimalust ning hoida noori arste Eestis peaks meie hinnangul kaasnema abiarsti süsteemiga ka riiklik rahaline toetus,“ lisas Vassiljev. „Seepärast Soome minnaksegi, et seal on abiarstide ametikohad riigieelarvest rahastatavad.“

Sotsiaalminister peab vastama järgmistele küsimustele: kuivõrd vajalikuks ja võimalikuks peate ettepanekut rahastada riigieelarvest üliõpilaste töötamist omandatava kutseala raames tervishoiutöötaja juhendamisel ja vastutusel? Kuivõrd tõhusaks peate 2011. aastal loodud abiarsti süsteemi? Soome tööle suundub igal aastal paarkümmend arstitudengit. Kuidas tuleks Teie hinnangul abiarsti süsteemi tõhustada nii, et kõik soovijad saaksid Eestis abiarstina töötada ning ei lahkuks võimaluste puudumise tõttu kodumaalt?

Tagasiside