Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Keskerakond tegi täna Riigikogus ettepaneku kohalike omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse teine lugemine katkestada, sest seadus annab valitsusele õiguse oma suva järgi omavalitsuste rahalisi vahendeid kärpida.
 
„Riik ei pea enam hüvitama kohalikule omavalitsusele seadusega tekitatud lisakulusid, vaid võib vähendada omavalitsuse kohustusi,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Toomas Varek.  „Tagajärjeks on olukord, kus valitsus vähendab omavalitsuse tulusid ning ütleb, et noorsoospordi rahastamine pole enam omavalitsuse asi. Ka võib omavalitsus olla sõlminud lepinguid, mida ei saa keset eelarve aastat katkestada.“
 
Varek ütles, et valitsus on omavalitsuste eelarveid oluliselt kärpinud ning samal ajal suurendanud omavalitsuste kohustusi.
 
„Riigikohtu 16. märtsi 2010 otsusest selgub, et põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistatakse õigusaktid, mis panevad omavalitsustele täiendavad riiklikud kohustused ilma rahastamiseta riigieelarvest,“ selgitas Varek.
Vareki sõnul on seadust on menetletud pikka aega, kuid on kahetsusväärne, et selle viimase versiooniga said omavalitsus liitude inimesed alles nädala alguses.
 
Varek ütles, et seaduses on hoolimata pikast menetlusajast sees veel teisigi lapsusi. „Seaduse menetlemisel tuleb võtta aeg maha ja parandada selles sisalduvad vead,“ märkis Varek.
 
Tagasiside