Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Valitsuserakondade saadikud ei toetanud tänasel Riigikogu täiskogu istungil esimesel lugemisel olnud Keskerakonna fraktsiooni algatatud seadusmuudatust, mille jõustumisel oleks elektrihinnale lisanduv elektriaktsiis langenud 4,5 korda.

„On kurb näha, et koalitsioon ei soostu sellisel teemal isegi tõsisesse arutellu laskuma ja hääletavad eelnõu juba esimesel lugemisel välja. Eesti inimeste kodukulud on üha kasvamas ning meie eelnõu oleks andnud võimaluse vähendada väljaminekuid elektrile. Minu hinnangul ei ole elekter Eesti kliimavöötmes luksuskaup, mille tarbimist täiendavalt maksustada. Kahjuks ei olnud valitsuskoalitsiooni liikmed meiega sama meelt ning valitsus jätkab oma rahva nöörimist,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Tamm.

Tamm jätkas: „Paljud Euroopa Liidu riigid kasutavad elektrienergia maksustamisel alammäära, sealhulgas ka Läti ja Leedu. Ka meie soovisime viia elektrienergia aktsiisi hinna ühele eurole, mis on siis Euroopa Liidu alammäär. Paraku tundub, et nii mõnigi valitsuserakond on unustanud oma lubadused kodukulud alla viia ja vähendada maksukoormust.“

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside