Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel istungil läbis esimese lugemise Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni poolt algatatud seaduse muudatus, mis võimaldab töövõimetus- ja vanaduspensionäridele, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summa oma hammaste raviks.

„On viimane aeg muuta meie iganenud hambaravisüsteemi selliselt, et see ka tegelikkuses toimiks. Täna hüvitab riik töövõimetuspensionäridele või üle 63-aastastele vanaduspensionäridele üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255,65 euro ulatuses. Meie eelnõu näeb ette, et antud summat võiks lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Viktor Vassiljev.

Vassiljev lisas: „See võib kõlada imelikult, kuid erinevalt eakatest, kes jõudsid pensioniikka aastakümneid tagasi, on tänastel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte vaid proteesid. See tähendab, et nö noortel pensionäridel on reaalne vajadus hoopis hambaravi järele ehk proteese pole veel vaja.“

“Eesti hambaraviteenuste hind on hullumeelselt kõrge. Hätta ei jää mitte ainult madalama sissetulekuga inimesed. Reaalsus on selline, et ka keskklass ei saa endale hambaraviteenust lubada. Loodame, et esimene lugemine ei ole ainus samm, mida antud eelnõu läbib. Antud eelnõu seadustamine aitaks kahtlemata kaasa Eesti inimeste üldise tervise paranemisele,“ lõpetas doktor Viktor Vassiljev.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
Tel 53 474 246

Tagasiside