Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu otsuse, mille kohaselt muudetakse keskkonnatasude senist seadust ning alates 2019. aastast hakatakse Ida-Virumaa omavalitsustele maksma ligikaudu 2,5 miljonit eurot aastas lisaks.

Riigikogu keskkonnakomisjoni liikme Valeri Korbi sõnul on tegemist põhjendatud otsusega, arvestades kui vähe raha laekub piirkonda tagasi sealsete ettevõtete poolt makstavatest keskkonnatasudest. „Ida-Virumaale on koondunud peamised elektrienergia, põlevkivi ja põlevkiviõli tootmise ning töötlemisega seotud ettevõtted, mis keskkonnatasude maksmisega riigieelarvesse panustavad. Üldisest eelarvest jaotatakse need hiljem Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu enam-vähem võrdselt kõigi Eesti piirkondade vahel,“ sõnas Korb, kelle sõnul pole õiglane, et tööstusettevõtetega kaasnevate ulatuslikke keskkonnamõjude taustal jõuab laiali laotatud rahast piirkonda tagasi vaid 13 protsenti.

Ida-Virumaalt Riigikokku valitud Valeri Korbi sõnul toob seadusemuudatus kaasa Ida-Virumaa omavalitsuste eelarve suurenemise. „Alates uuest aastast saab Ida-Virumaa täiendavalt 2,5 miljonit eurot lisaraha. Sellega on esimene samm astutud, kuid kindlasti tuleb rahade jaotamine üle vaadata ning esimene võimalus selleks on juulis, kui Keskkonnaministeeriumi poolt koostatud analüüs on valmis,“ sõnas Korb.

Poliitiku sõnul osales aruteludel aktiivselt ka Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, kelle ettepanekul suurendatakse keskkonnatasudest kohaliku omavalituse üksustele laekuva tasu osa. „Vastav otsus peaks andma kohalikele omavalitsustele lisastiimuli tööstuse arendamiseks oma piirkonnas, andes sellega panuse nii Ida-Virumaa kui ka kogu Eesti majanduskeskkonnale,“ märkis Keskerakonda kuuluv Korb.

Tagasiside