Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna läbis Riigikogus esimene lugemine seaduseelnõu, mille kohaselt karmistuvad nõuded välismaalastele, kes soovivad Eestis pidada linnujahti. Riigikogu keskkonnakomisjoni liikme Valeri Korbi sõnul kohustavad uuendused välismaalasi hoolikalt järgima Eesti seadusi ning peatama lindude massilise küttimise.

Keskerakonda kuuluva Valeri Korbi sõnul soovitakse jahiseaduse muudatustega panna piir lindude massilisele küttimisele. „Ornitoloogid on probleemi tõstatanud juba pikka aega, kuna jahituristid ei järgi jahimeeste häid tavasid ning lasevad linde valimatult. Muudatused peavad sellise seaduserikkumise lõpetama,“ sõnas Valeri Korb.

Poliitik märkis, et tulevikus peavad välismaalased, kellel on jahipidamise litsents ning kes soovivad Eestis jahti pidada, läbima jahindusalase koolituse. „Idee on selles, et välismaalasele väljastatakse jahiluba juhul, kui ta on läbinud jahindusalase koolituse. See kõik selleks, et tagada jahimeestele piisavad teadmised Eestis kehtivatest jahipidamise reeglitest ning Eesti jahinduse heast tavast, ” ütles Valeri Korb.

Riigikogu liikme Valeri Korbi sõnul külastab Eestit igal aastal ligikaudu 4000 jahituristi, keda on siia meelitanud senimaani puuduvad nõuded. „Kui me Euroopa Liiduga ühinesime, sai meie riigist omamoodi jahimeeste Meka, sest erinevalt teistest riikidest ei ole meil nende üle kontrolli. Kõik see on kaasa toonud selle, et jahituristid on Eestis massiliselt linde lasknud. Muidugi on sellises olukorras kohalike jahimeeste mure õigustatud,” ütles Valeri Korb, väljendades lootust, et seaduse karmistamine sunnib välismaalasi korrektselt käituma ning tulevikus reegleid mitte rikkuma.

Tagasiside