Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikontrolör Mihkel Oviir saatis  vastuse Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmete Lauri Laasi ja Rainer Vakra märgukirjale. Oviir teatas oma vastuses, et Riigikontroll on 2011. aasta kevadel alustanud elektritootmise võimalikke valikuid käsitleva ülevaate koostamist.

Vakra sõnul koostab Riigikontroll hetkel aruannet, mis annab Riigikogule ja avalikkusele tervikliku ning sõltumatu ülevaate elektritootmisega seotud mõjuteguritest ja eesseisvatest väljakutsetest tuues välja olulisemad otsustamiskohad. „Lisaks käsitletakse võimalusi tagada avatud turu tingimustes Eesti energiajulgeolek ning pööratakse tähelepanu tekkivatele muudatustele.

„Usun, et valmivat aruandest on palju kasu ning see sunnib lõpuks ka valitsust teadvustama elektrituru avanemisega kaasnevaid probleeme,“ märkis Vakra.

„Kui aga Stenbocki majas edaspidigi sellest rääkida ei taheta, peab Keskerakond koos Riigikontrolliga survestama valitsust kasutama kõiki võimalusi, elektri hinna tõusu pidurdamiseks,“ lõpetas Vakra.

Lauri Laasi ja Rainer Vakra märgukiri riigikontrolörile juhtis tähelepanu elektrituru avanemisega kaasnevale elektri hinna tõusule ning palus alustada auditeerimist Eesti Energia välisinvesteeringute osas nende otstarbekuse hindamiseks.

Tagasiside