Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Rainer Vakra tervitab Haridus- ja Teadusministeeriumi toetust vabastada malevanoored sotsiaalmaksust. Samas tuletab Vakra meelde, et samasisuline Keskerakonna eelnõu on juba Riigikogus läbinud esimese lugemise ning hea tulemuse nimel tuleks ühiselt minna edasi menetluses oleva eelnõuga.

Vakra hinnangul ei peaks riik tegema topelttööd. „Leian, et aja ja kulude kokkuhoiu mõttes võiks ministeerium tulla kaasa Keskerakonna eelnõuga, mis on sisult sama. Pole ju mõtet jalgratast leiutada.“

“Meie eelnõu toetas nii koalitsioon kui ka kultuurikomisjon ning seega läbis see probleemideta esimese lugemise,” selgitas Vakra, “avaldasin juba tookord heameelt, et ka koalitsioonierakonnad soovivad ühiselt keskenduda noorte huvide kaitsmisele.”

28. septembril Riigikogus esimese lugemise läbinud Keskerakonna fraktsiooni noorsootöö seaduse ja sotsiaalmaksu seaduse muutmise eelnõu, mis jõustumisel vabastaks õpilasmalevas töötavate noorte töötasu sotsiaalmaksust. Eelnõu eesmärgiks on seeläbi suurendada tööandjate huvi ning kasvatada õpilasmaleva kohtade arvu.

 

Tagasiside