Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna Ken-Marti Vaherile arupärimise saamaks selgitust, mis on toimumas Eesti siseturvalisusega ja Eesti politseiga.

„Ajal, mil Siseministeerium tegeleb Sisekaitseakadeemia kolimisega tõdevad politseiametnikud, et peamiselt ressursside puudumise tõttu on vähenenud kogukonnapõhine politseitöö, viidatud on ka tõsistele puudustele juhtimises,“ selgitas arupärimise üle andnud Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal, „sama valusa hinnangu on andnud mitmed ajakirjanikud viidates fundamentaalsetele puudustele sisejulgeoleku tagamisel ning kritiseerinud politsei tänast juhtimist.“

Toobal tõi näiteks Maalehe elulise loo, mis kirjeldas Türi elanike hirmu „pätikampade“ ees, kus kohalikud kardavad väljas liikuda ning veelgi enam, politseile ei julgeta avaldusigi kirjutada. „Lisaks on oluliselt sagenenud vägivald ka politseiametnike vastu.“

„Paratamatult tõstatab see küsimuse, mis on toimumas Eesti siseturvalisusega ja Eesti politseiga – kas selles valdkonnas on toimunud taandareng?“ märkis Toobal.

Siseminister peab vastama järgmistele küsimustele: milline on tegevuskava, et politseinike vastu suunatud vägivald saaks karmimalt karistatud ning politsei autoriteet ja avalik kord oleksid tagatud ka väikestes maakohtades? Miks Siseministeerium eelistab politsei ja päästevaldkonna palgatõusu asemel Sisekaitseakadeemia kolimisele kulutada 100 miljonit eurot? Kas vastab tõele väide, et Ida-Virumaal on algatatud detailplaneering Sisekaitseakadeemia kompleksi ehituseks ning kuidas kommenteerite väiteid, et Siseministeerium plaanib vahetada Sisekaitseakadeemia kasutuses Tallinnas Pirital, Harjumaal Murastes ja Pärnumaal Paikusel oleva maa Ida-Virumaal asuva maa vastu?
 

Tagasiside