Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna üle Pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt lisataks riigipühade hulka ülestõusmispühade teine püha. Fraktsiooni aseesimehe Vadim Belobrovtsevi sõnul on ülestõusmispühade teine püha valdavas enamuses Euroopa Liidu liikmesriikides riigipüha ning puhkepäev.

“Ka meie lähinaabrid Soome, Rootsi, Läti ja Leedu tähistavad igal aastal ülestõusmispühade teist püha, kokku tehakse seda rohkem kui sajas riigis. Euroopa Liidus on erandiks vaid Eesti, Malta ja Portugal, kus ülestõusmispühade teine püha on tavaline tööpäev,” lausus Vadim Belobrovtsev. “Eesti kalendris tähistatakse ülestõusmispühade esimest püha ja nelipühade esimest püha alati pühapäeval, seega ei saa neid puhkepäevaks pidada. Seega oleks üks lisapuhkepäev ülestõusmispühade teise püha näol igati kohane.”

Vadim Belobrovtsev ütles, et Eesti võiks selles osas kuuluda Euroopa kultuuriruumi ja antud muudatusele on igakülgset toetust avaldanud ka Eesti Kirikute Nõukogu. “Sellega lihtsustub ka paljude ettevõtete olukord, kes peavad oma töös igapäevaselt suhtlema teistes riikides asuvate ema- või tütarettevõtetega ning välismaa partneritega. Teatavasti pankadevahelised ülekanded täna ei toimu, sest Euroopa Keskpangal on puhkepäev,” märkis Keskerakonna juhatuse liige. “Lisaks tugevdab lisapuhkepäev peresuhteid, kuna vanematel ja lastel tekib võimalus veeta rohkem aega koos, ja annab tööinimestele rohkem puhkamisaega, et taastada jõuvarud.”

Täiendavaid riigieelarvelisi kulutusi eelnõu vastuvõtmine kaasa ei too, eelnõu jõustumisel suureneks riigipühade arv Eestis kaheteistkümneni.

Tagasiside